Finala "Cupa LIGII Bucuresti"

Juventus Buftea vs Euro-Grup 6-2 (semifinale)

Faza a doua a Cupei Ligii București s-a desfășurat pe data de 16.02.2013 cand au fost programate semifinalele și finalele.
 În cea de-a doua semifinală Juventus Buftea a întalnit pe Euro-Grup,echipa ce terminase pe locul 2 în cealaltă grupă caștigată de Tanzmannschaft.

„Juventinii” au avut de tras pentru a obține victoria.Euro-Grup s-a dovedit a fi o nucă tare,mai ales în prima parte a meciului.Ambele echipe au mers cap la cap până în minutul 10, scor 2-2.

Alex i-a trezit la viață pe „juventini”, marcand cu un șut superb din afara careului ducand scorul la
3-2. Pe final, buftenii s-au dezlănțuit și au marcat de 4 ori în decurs de numai 10 minute.

Tanzmannschaft-Juventus Buftea 3-1 (finala)

Un meci disputat ,pierdut de Juventus, după ce reușise să deschidă scorul și fusese în mai multe rânduri în postura de a face 2-0.

În randul buftenilor au aparut momente de relaxare ceea ce a facut ca Tanzmannschaft să egaleze și chiar să mai înscrie de 2 ori.
Așa cum era de așteptat, pe final Luci&compania incercă sa revină, numai că Bass și Mary n-au avut noroc in fata porții adverse si scorul a ramas avantajos adversarilor.