A treia victorie consecutivă !

Ce s-ar putea spune despre un meci de 40 de minute care se termina cu scorul de 11-1? Ca adversarul a fost slab sau ca ai jucat tu bine? Din dorinta de a nu aduce vreo ofensa celor din Cocani, vom spune doar ca au prins o zi mai proasta ca de obicei. Plus ca le-au lipsit si unii jucatori. Nici Juve n-a jucat stralucit, insa a tratat meciul cu destula seriozitate, incercand sa evite o eventuala surpriza. Au lipsit si de la juventini cinci jucatori, insa asta n-a fost o mare problema datorita replicii palide a adversarei. La pauza buftenii conduceau deja cu 4-0, in conditiile in care i-au mai iertat pe oponenti la unele faze de gol. Fara sa se intrebuinteze evident, Pralea,Viorel, Jambon sau Alex fac spectacol in repriza secunda si duc scorul la cote astronomice. Probabil ceva mai milos din fire, Caisa nu are reactie la unul dintre putinele suturi spre poarta juventina si ofera astfel celor din Cocani satisfactia marcarii golului de onoare. Cam atat ar fi de spus despre o partida in care invingatoarea se stia inca de la tragerea la sorti.