Juventus Buftea - Fair Play 13-2

Dupa ce in etapa a doua Juventus Buftea nu a jucat (adversara, FC Atarnati, s-a retras din campionat), in cea de-a treia etapa a venit randul celor de la Fair Play sa-si incerce fortele si norocul impotriva campioanei. Rezultatul din tur (11-1 pentru Juventus) fusese categoric si putini mizau pe o surpriza in acest meci. Cu toate acestea baietii din Studio incep meciul destul de bine si dupa aproximativ jumatate din prima repriza reusesc sa mentina scorul strans, doar 2-1 pentru Juve. Insa incepe sa apara oboseala si odata cu ea si lipsa de concentrare. Asa se face ca Juventus, care ratase pana atunci 4-5 ocazii mari de gol, ajunge destul de repede la un 5-1 la pauza, scor care stabilea deja invingatoarea in aceasta partida. Repriza secunda este si mai rea pentru Fair Play. Juventus nu slabeste ritmul, isi mentine concentrarea in joc si pune o presiune constanta pe adversari. Apararea celor din Studio este neputincioasa in fata raidurilor juventinilor, mai incaseaza 8 goluri si-n repriza a doua si pana la urma se termina 13-2 pentru Juventus, dupa un meci in care nu s-a pus niciodata problema invingatoarei, ci doar a diferentei de scor.