Loteria penalty-urilor a decis : Autototal se califica !

Juventus Buftea-Autototal 3-4

Sfertul de finala a adus in fața doua campioane, Juventus si Autototal, castigatoarea editiei 5 si respectiv 6.

Istoria confruntarilor arata ca cele doua echipe se mai intalnisera o singura data in grupele editiei 6  , rezultatul fiind egal: 2-2.

Meciul a fost spectaculos, jucatorii au dat dovada de multa determinare si s-a facut multa risipa de energie de ambele parti.Si de aceasta data partida a fost foarte echilibrata si nicio echipa nu a putut sa se desprinda in castigatoare.

Semi-finalista s-a decis la loteria penalty-urilor dupa ce la sfarsitul celor 30 minute tabela de marcaj arata scorul de 1-1 .

Autototal a dat dovada de mai multa stapanire de sine la executarea loviturilor de departajajare,castigandu-le cu 3-2.