Juventus Buftea a castigat campionatul!

Prima campioana la minifotbal a Judetului Ilfov este Juventus Buftea, formatie care si-a asigurat titlul cu o etapa inaintea finalului de sezon. Tascov&Co. nu mai pot fi ajunsi in ultima runda de catre Sagetile Albastre Otopeni deoarece beneficiaza de avantajul rezultatelor directe (5-2 si 0-1).
 Astfel, Juventus Buftea va juca in barajul pentru un loc la Turneul National de la Timisoara impotriva castigatoarei din Bucuresti, Calia Press sau Nationala Artistilor.

Baietii aia - Juventus Buftea 1-10

Partida decisiva pentru lupta din frunte, unde Juventus avea nevoie de un succes pentru a fi sigura de castigarea Ligii de Minifotbal Ilfov «Activ eFeM». Baietii aia a lasat senzatia ca poate opune rezistenta doar in primele cateva minute, cand a si ratat o situatie buna de a deschide scorul, dar golurile au inceput sa curga in poarta lui Florin Oprea, scor la pauza 6-0. In repriza a doua, scenariul a continuat, apararea formatiei Baietii aia nefiind capabila sa opreasca jucatorii de atac ai lui Juventus.