Ilfov: Emotiile se prelungesc. Buftea sau Otopeni?

Cele doua echipe care viseaza la titlul de campioana a Judetului Ilfov, Juventus Buftea si Sagetile Albastre Otopeni, merg fara greseala. Echipele sunt la egalitate de puncte, buftenii fiind avantajati doar de rezultatele directe, astfel ca nimeni nu isi permite vreun esec sau semiesec, care, practic, ar elucida in mare parte misterul. Mai sunt trei etape, urmatoarea fiind programata pe 28 mai, in care Baietii aia si Berceni City, doua echipe solide, vor «arbitra» lupta pentru locul intai.

Mix Music - Juventus Buftea 2-10

Favoritii nu au stat cu emotii decat aproximativ doua minute, cand au reusit sa deschida scorul, apoi tabela a aratat 7-0 dupa primele 20 de minute. Mix Music s-a montat si a mai echilibrat aspectul jocului in repriza a doua, pierduta la limita, 3-2. Punctele merg la Juventus, care mai are doua «finale» si poate deschide sticla de sampanie.